SkyHigh

Kitesurfing

pink line

Kitesurfing jest jednym z łatwiejszych i zarazem piękniejszych sportów wodnych. Do pływania używamy latawca, który jest naszym napędem oraz deski, na której płyniemy. Do opanowania kitesurfingu potrzebujesz ok 10-15 h lekcji. Nasi profesjonalni instruktorzy IKO (International Kiteboarding Organization)  poprowadzą Cię przez zajęcia w sposób bezpieczny i przyjemny dopasowując trening do Twoich predyspozycji.

W SKYHIGH Watersports Center używamy najnowszego, najbezpieczniejszego oraz najbardziej progresywnego systemu szkoleniowego dzięki któremu już na pierwszych zajęciach będziesz używać pompowanego latawca.

Pierwsze kroki

W pierwszych godzinach szkolenia będziemy używać baru z krótkimi linkami (nawet 2.5 m długości linki), dzięki temu latawiec ma bardzo mało mocy, czyli nie ciągnie i jest mega bezpieczny ale steruje się nim tak samo jak barem z długimi linkami. Ta innowacja w systemie szkolenia pozwala  również na szkolenie dzieci w formie zabawy  już od 6 -7 roku życia i stosunkowo niskiej masy.

Kolejnym pozytywnym aspektem systemu IKO jest dążenie do bycia samodzielnym kitesurferem. Nasi instruktorzy pokażą Ci jak sterować świadomie latawcem i nauczą Cię pełnej kontroli z wszystkimi elementami bezpieczeństwa  ( SAFTY SYSTEM). Gdy osiągniesz ten etap, po wykonaniu wszystkich ćwiczeń ze sterowania latawcem przechodzimy do różnych wariacji body-dragów.

Body-drag

Body-drag to nieodłączny element kitesurfingu. Jest to sposób płynięcia w wodzie bez deski, wykorzystując moc latawca. Używamy go do przemieszczania się po akwenie w celu np. znalezienia deski lub powrotu do plaży w sytuacji kiedy np. skończy się wiatr. Trenowanie body-dragów jest jednym z fajniejszych etapów szkolenia, gdyż kursant pierwszy raz zaczyna czuć, że latawiec na prawdę ciągnie, a Ty go kontrolujesz. Gdy skończysz wszystkie ćwiczenia związane z body-dragiem, zaczniesz zakładać deskę na nogi i próbować pierwszych startów.

Start z deską

Start z deską to jeden z trudniejszych elementów podczas szkolenia, tutaj kursant musi kontrolować latawiec oraz w tym samym czasie skoncentrować się nad prawidłowym ustawieniem deski. Zsynchronizowanie rąk i nóg na początku sprawia trudność ale po chwili przyzwyczajasz się i nagle wszystko zaczyna działać.

Gdy zaczną wychodzić Ci starty, płynnie przejdziemy do opanowania techniki jazdy na desce z wiatrem i kontrolowanego zatrzymywania się. Następnie nauczysz się jazdy pod wiatr, czyli naszego docelowego elementu w szkoleniu.

Jazda pod wiatr

Jazda pod wiatr pozwala na swobodne kontrolowanie kursu i daje możliwość wrócenia do tego samego miejsca na plaży z którego się wystartowało.

Kiedy opanujesz powyższe elementy zostaniesz prawdziwym Kitesurferem, przed którym otworzą się ogromne możliwości, jakie daje ten sport jak np. elementy freestyle, jazda switch, skoki, jazda na fali, czyli kitewave oraz ostatnio bardzo popularny Foil czyli pływanie w lewitacji na desce z hydro skrzydłem.

Spot

Spot, na którym szkolimy – Porto Botte charakteryzuje się lazurową płytką wodą z piaseczkiem na dnie, piaszczystą plażą oraz kierunkiem wiatru side-on shore, który jest idealny do szkolenia oraz pływania. Dzięki termiceoraz efektowi dyszy (V-effect), nasz spot Porto Botte zapewnia codziennie dobre warunki wiatrowe do uprawiania kitesurfingu. Statystyka mówi, że na naszym spocie wieje 70% dni w miesiącu.

Nasz spot to Autoryzowana Strefa Kitesurfingu – KITE ZONE ONLY, która jest przeznaczona wyłącznie dla kitesurferów, windsurferzy pływają w innym miejscu, dzięki czemu na spocie jest bezpiecznie i kite’owo.  Znajdziesz też tu zacienioną strefe chill out , w którym można odpocząć od słońca.

Posiadamy też jednostkę pływającą –RESCUE, która zadba o twoje bezpieczeństwo na wodzie.

Lekcje kitesurfingu

Lekcje prywatne

Lekcje indywidualne to najbardziej popularny rodzaj szkolenia kitesurfingowego. Lekcje odbywaja się “sam na sam” z instruktorem dzięki czemu progres jest bardzo szybki a szkolenie dopasowane jest do Ciebie!

już od:

70€ / h

Lekcje podwójne

Jeżeli chcesz się nauczyć kite’a ze swoim przyjacielem lub dziewczyna, to szkolenie jest idealne dla Ciebie. Na lekcji będziecie we dwójke z instruktorem dzięki czemu będziecie mogli obserwować swoje postępy!

już od:

50€ / h

Lekcje grupowe

Jeżeli przyjeżdżasz z grupa znajomych, jesteście na podobnym poziomie i chcecie w miłej atmosferze nauczyć się kiteować, polecamy budżetowa forme szkolenia grupowego. Grupy od 3-4 osób z podobnym poziomem zaawansowania.

już od:

35€ / h

Wypożyczalnia sprzętu

Wypożyczenie sprzętu

Dla osób potrafiących pływać na poziomie IKO III oferujemy wypożyczenie sprzętu. Mamy do wyboru najnowszy sprzęt Duotone oraz Ozone, deski Duotone oraz Nobile i trapezy Ion i Mystic.

ze względów bezpieczeństwa, sprzęt może wypożyczać osoba która potrafi robić body drag oraz halsować się pod wiatr! Przy wypożyczeniu instruktor weryfikuje umiejętności wypożyczającego.

Opcja godzinowa

Dla osób chcących skorzystać z aktualnych warunków możliwa jest opcja wypożyczania sprzętu na godziny. Od trapezu i pianki po pełny zestaw na wodę.

już od:

5€ / h

Opcja dniowa

Dla osób, które zatrzymały się w okolicy na dłużej i chcą pływać przez kilka dni, oferujemy opcje wypożyczenia sprzętu na dłuży czas.

już od:

10€ / 1 dzień

Rescue Team

Jednostka Rescue

Posiadamy jednostkę pływającą – RESCUE, która zadba o twoje bezpieczeństwo na wodzie. Jeśli chcesz abyśmy wypłynęli z Tobą na wodę, oferujemy indywidualny team asekuracyjny.

Opcja dniowa

Asekuracja na wodzie w godzinach pracy SKYHIGH.PL

już od:

10€ / 1 dzień

Opcja tygodniowa

Asekuracja na wodzie w godzinach pracy SKYHIGH.PL

już od:

20€ / 1 tydzień

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami, a opowiemy Ci o tym jak wyglądają nasze szkolenia, obozy i jak pływamy na sardyńskich falach.