KITESURFING NA SARDYNII

Home / KITESURFING NA SARDYNII

Kitesurfing w Porto Botte na Sardynii

Kitesurfing jest jednym z łatwiejszych i zarazem piękniejszych sportów wodnych. Do pływania używamy latawca, który jest naszym napędem oraz deski, na której płyniemy. Do opanowania kitesurfingu potrzebujesz ok 10-15 h lekcji. Nasi profesjonalni instruktorzy IKO poprowadzą Cię przez zajęcia w sposób bezpieczny, przyjemny i przede wszystkim progresywny. Najpierw nauczysz się sterować latawcem oraz generować moc, a następnie zaczniesz zakładać deskę i podejmiesz próbę pierwszych startów. Kiedy opanujesz starty, płynnie przejdziemy do kontrolowanej jazdy na desce z wiatrem, a później pod wiatr.

szkolenie kite               szkolenie kite 3

Kiedy opanujesz powyższe elementy zostaniesz prawdziwym Kitesurferem, przed którym otworzą się ogromne możliwości, jakie daje ten sport jak np. elementy freestyle, jazda switch, skoki oraz jazda na fali, czyli kitewave.

wave              zuza backroll

Sprzęt na którym szkolimy to najnowsze oraz zeszłoroczne latwce firmy  North Kiteboarding ,RRD oraz Ozone. Deski to znana na całym świecie polska marka Nobile oraz najnowsze trapezy Mystic.

Spot, na którym szkolimy – Porto Botte charakteryzuje się lazurową płytką wodą z piaseczkiem na dnie, piaszczystą plażą oraz kierunkiem wiatru side-on shore, który jest idealny do szkolenia oraz pływania. Dzięki termice oraz efektowi dyszy, nasz spot Porto Botte zapewnia codziennie dobre warunki wiatrowe do uprawiania kitesurfingu. Statystyka mówi, że na naszym spocie wieje 70% dni w miesiącu.

spot kitesurinf

Nasz spot to Autoryzowana Strefa Kitesurfingu – KITE ZONE ONLY, która jest przeznaczona wyłącznie dla kitesurferów, windsurferzy pływają w innym miejscu, dzięki czemu na spocie jest bezpiecznie i kite’owo.  Znajdziesz też tu zacienioną strefe chill out , w którym można odpocząć od słońca. Posiadamy też jednostkę pływającą -RESCUE, która zadba o twoje bezpieczeństwo na wodzie.